4 yıl sonra anne dedi Elif için umutlar yeniden doğdu

4 yıl sonra anne dedi Elif için umutlar yeniden doğdu
7 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 741 kez okundu.

SAKARYA’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan Çetin ve Özlem Çiçek çifti,hidrosefali ve serebral palsi (beyin felci) hastası Elif Yağmur’un kök hücre ameliyatı olması için destek istiyor.

Karaman Mahallesi’nde Kalıcı Konutlar’da oturan Çiçek çiftinin çocukları Elif Yağmur’un (4) beyninde, doğumsal hatadan dolayı su toplandı. Küçük bedenine rağmen ameliyat geçiren Elif bebek, kas gevşetme ve kalça çıkıklığı ameliyatları da oldu. Annesi tarafından şırınga yardımıyla beslenen ve sadece pirinç unu, sıvı gıda ve çorba tüketmek zorunda kalan Elif, aynı zamanda tetrapleji (felç) ve serebral palsi hastası.

Yaşadığı tüm zorlukları aşarak hayatta kalmaya çalışan Elif’in ailesi, serebral palsi hastası kızlarının iyileşmesi için gerekli olan kök hücre ameliyatı için yetkililerden yardım istiyor.

Anne Özlem Çiçek (40), yaptığı açıklamada, doğumundan sonra 45 gün evladından ayrı kaldığını, her gün ağladığını söyledi. Bir annenin evladını 45 gün boyunca koklayamamasının çok zor olduğunu vurgulayan Çiçek, “Hele benim en çok ağrıma giden, doğumevindeyiz. Gidiyorum yan tarafta bebek sesi, sol tarafta bebek sesi ama benim bebeğim yanımda yok. 45 gün bana ölüm geldi. Onun sesini duymamak, onu emzirmeden durmak, yani yemeden içmeden kesildim.” diye konuştu.

4 SENEDEN SONRA ANNE DEDİ

Kök hücre tedavisinin serebral palsi hastaları için umut ışığı olduğunu, yüzde 60-70 düzelme şansı bulunduğunu vurgulayan Çiçek, ameliyat masrafının ise çok yüksek olduğunu, çocuğu için para toplanması, kök hücre ameliyatı olması için yardım ve destek istediğini kaydetti. Bazı serebral palsi hastalarında nöbet geçirme riski olduğunu fakat Elif’te görülmediğini belirten anne Çiçek, “Kızımda 4 seneden sonra ‘anne’ kelimesini duydum. Dede olsun, baba olsun hepimizi tanıyor. Abla, ağabey, bunları söylemesi, etmesi… 1-1,5 yaşına kadar kafayı tutamıyorduk biz. Özel hastanelerde özel eğitimler gördük. Fizikleri gördükten sonra bu çocuk kafa tutması olsun, oturması olsun, her şeyimizi kendi imkanlarımızla yaptık.” ifadelerini kullandı.

Arkadaşlarınızında İlgisini Çekebilir..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git