Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 839 kez okundu.

Çeşitli renk ve dokularda olabilen ekose desenli kumaşlar günümüzdeki yaygın kullanımıyla adından bahsettiriyor. Temelinde dikey ve yatay çizgilerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan kare desenleri ekose olarak adlandırılır. 

 Köken olarak Fransa ve İskoçya’dan geldiği bilinen ekose kumaşlar koltuk ve kanepe kaplamalarında kullanılsa da genellikle giyim sektörünün çoğunlukta tercihidir. Etek, şal, gömlek gibi giyimlerde kullanımı kolay olduğu için spor bir görünüşle tamamlanıyor. 

 

Sade ve rahat bir giyim kumaşı olduğu için dolaplarda yer alan bu tarz kolay kombinlenebilir olmasıyla beraber yanlış kullanımlarda karmaşık bir görüntü oluşturabilir. Ekose içeren bir parça kullanımında diğer parçalarınızın düz olması bu konuda çok önemlidir.

Yapılan hatalardan biri de ekose kullanırken olduğundan kilolu gösterecek modellerin kullanılmasıdır. Büyük ekoseye sahip kumaşlar yerine daha küçük karelerle bu yanlıştan kurtulabilirsiniz.

Ekose kullanımındaki püf notkalardan biri de oduncu gömlekleridir. Oduncu kesim gömlekler, akla ilk gelen şekilde kot pantolonlarla kombinlenmesi kolay bir parçadır. Beyaz düz bir tişört ve jean pantolonla hem sade hem de cool bir görünüme erişebilirsiniz. Kıyafetlerde kullanılmasının yanı sıra çanta ve ayakkabılarda da kendini sevdiren ekose desenleri gündemlerde yer almakta. Düz ya da tek renk bir kombinin altına rahatlıkla tercih edebileceğiniz çanta ve ayakkabılarınız tamamlayıcı aksesuarlarınız olacaktır. Ekosenin diğer bir başka kullanım alanıysa atkı ve şallardır. Atkı ve şalları kullanırken dikkat edilmesi gereken tek şey yine fazlaca kullanmamaktan geçiyor. Aşırıya kaçıldığı zaman modadan uzak bir görünüm veren bu parçalar yerinde ve miktarında kullanılmalıdır. 

Hemen hemen her sene moda olan ekose bu yıl da olduğu gibi gelenek dönemlerde de kendinden birşey kaybetmeyen bir trend haline gelmiştir.

Arkadaşlarınızında İlgisini Çekebilir..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git