İshal Tedavi Yöntemleri

İshal  Tedavi Yöntemleri
19 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 667 kez okundu.

İshal herkesin başına gelebilir. Çok şiddetli ve kanlı olmadığı takdirle doğal yollar  ile bundan kurtulmak mümkündür. Önemli olan vücudumuzun su ve tuz dengesini sağlamaktır. Sizlere doğal yöntemlerle nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. İlk olarak önemli bir not paylaşmak istiyorum. İshalden kurtulmak için sizlerle paylaştığım bitkileri kullanırken yediklerinize dikkat etmeniz. İshal yapıcı besinlerden uzak durun.Haşlanmış patates,pirinç lapası,tuzsuz peynir,kızarmış ekmek gibi yiyeceklerle diyetinizi düzenleyiniz.

  • Arapsaçı,keçiboynuzu,aslanpençesi,frenk üzümü yaprağı,nar kabuğu,kuşburnu,mersin meyvesi,sinir otu,altınbaş otu ishal tedavisinde etkilidir. Bu bitkilerden çay yaparak faydalanabilirsiniz.
  • Sarı kantaron: İshale karşı çok etkilidir. Günde 1 bardaktan fazla içmeyiniz. Çayınızı 1 dakikadan fazla demlenmeye bırakmayınız.
  • Mayıs papatyası: 1 bardak sıcak suya yarım tatlı kaşığı ekleyerek demleyin ve daha sonra süzün. 1 dakikadan fazla demlememeye özen gösteriniz. Günde 2 bardak içebilirsiniz.
  • Aynısafa: 1 bardak kaynar suda yarım tatlı kaşığı ince ince kıyılmış aynısafa bitkisini demleyiniz. Gün içerisinde 2 bardak içebilirsiniz. Bu çayı her seferinde yeni yapmanız daha faydalı olacaktır.
  • Adaçayı:1 bardak kaynar suda  1 tatlı kaşığı adaçayını 1 dakika kadar demleyin. Gün içerisinde taze demlenmiş adaçayını 2 bardak soğutmadan içebilirsiniz. Adaçayının uyarıcı etkisi olduğu için gece yatmadan içmemenizde fayda var. Uykunuz kaçabilir.
Arkadaşlarınızında İlgisini Çekebilir..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git