Sağlıklı Beslenmeyi Eğlenceli Hale Getirmenin 5 Yolu!

Sağlıklı Beslenmeyi Eğlenceli Hale Getirmenin 5 Yolu!
12 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 1.027 kez okundu.

Instagram’ın en pozitif, en yeşil hesaplarından @healthyfoodbreak ‘in sahibi Sezin Pasoğlu Güleryüz; bol renkli ve sağlıklı sofralar kurarak temiz beslenmeyi eğlenceli hale getirmenin yollarını adım adım anlattı! 

Sağlıklı ve temiz beslenmek bedenimize verebileceğimiz en büyük armağanlardan biri. Ama tabi ki bunu yaparken hepimizin kafasında onlarca soru işareti oluyor, susturmanın neredeyse imkansız olduğu sorular!

“Peki eve misafir çağırmayacak mıyım?”, “Nasıl sofra kuracağım?” “E senelerce böyle beslenilmez ki, ben sıkılırım!” “Tonlarca bütçem yok, o havalı fotoğraflardaki dünyayı ben kuramam!”. İnanın yemek yemeyi ve sofralar kurmayı çok seven biri olarak bu yollardan ben de gectim. Hepinizi duyuyorum ve diyorum ki: Sağlıklı sofralar sıkıcı olmak zorunda değil! Sağlıklı sofralar en az bol kalorili ve renkli sunumlu rakipleri kadar eğlenceli ve zevkli olabilir. Haydi gelin nasıl olduğunu beraber keşfedelim:

1. İşe zevkinize uygun ve mümkünse rengarenk masa örtüsü ve servis tabakları alarak başlayın! İnanın çok şey değiştirecek. Normalde yeni bir ev kurarken hepimiz klasik opsiyonlara yönleniriz, düz beyaz tabaklar veya çiçek desenleri… Klasik küçük boy servis tabakları ve yaklaşık 150 aynı parçadan oluşan ve dolapta nereye koyacağımızı saşırdığımız setler.. Hepsinden bende de var, ama hepsi dolabı bekliyor. Ev ahalisini sağlıklı sofralarla şaşırtmak ve iştahlarını kabartmak için açıkcası onları dolaptan çıkarmak yerine rengarenk ve eğlenceli alternatiflerine yöneldim. Böylelikle ilk aşamada göze hitap eden sofralar, sağlıklı beslenme yolunda en büyük yardımcımız oldu. Üstüne, eve gelen misafirlerin de şaşırması da cabası!

2. Sağlıklı yemek hazırlamak demek cidden sıkıcı takılmak demek değil. Sofrayı hazırlarken renk, doku ve farklı sunum tabaklarını karıştırmaktan korkmayın. Sadelik ne kadar güzelse karışıklık da sofrada bi’ o kadar çekicidir. Farklı tarz ve dokuları karıştırmaktan çekinmeyin. Renklerle içiniz açılır, kahvaltıda sucuklu yumurtaya ekmek bandırmadığınızı bile unutup avokadonuzu zevkle yemeye başlarsınız. Test ettim, onaylıyorum!

3. Gezip gördüğünüz yerlerden uygun fiyatlı ganimetler toplayın! Evde eğlenceli ve aynı zamanda sağlıklı softalar kurmanın yolu pahalı markalardan geçmiyor dostlar. Gittiğiniz şehirlerde lokal ve farklı parca avına çıkabilirsiniz. Hemen örnek vermem gerekirse bu sofradaki masa ortusu Porto’dan 3 Euro’ya alındı. Küçük tabaklar Safranbolu Çarşı’dan tanesi 7TL’ye alındı. Kupalar Thailand Koh Samui adasından 5’er Euro’ya alındı. Söz konusu eğlenceli ve iç açıcı sağlıklı sofralar ise ucuzcu kimliğimi açık etmekten hiç çekinmem 🙂

4. Çiçeklerin gücünden yararlanın! Hiç bi’ rengaren sofranın veya servis malzemesinin önüne geçemeyeceği yegane güzellik canlı çiçeklerdir. En azından ayda bi’ kere bile olsa sofanıza canlı çiçeklerle hayat ve canlılık katın. İnanin yediginiz sebzeler gözünüze daha da güzel gelecek!

5. Peçete deyip geçmeyin! Kağıt peçeteler sağlıklı bir sofrayı en eğlenceli hale getiren öğelerdir! Özelikle de mesajlı olanları çok eğlenceli olur! Masa örtünüz ve tabaklarınızla uyumlu renkleri tercih ederseniz de sadece eğlenceli değil şık olmasını sağlarsınız 😉

Hazırlayan: Sezin Pasoğlu Güleryüz 

Instagram: @healthyfoodbreak

Yayın tarihi: 15.03.2018

Arkadaşlarınızında İlgisini Çekebilir..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git